Chovatelská stanice Milfra-Moravia ( FCI )

Jsme malá rodinná chovatelská stanice a naši psi jsou právoplatnými členy domácnosti, bydlíme ve Štípě u Zlína. Zabýváme se chovem pouze plemene čínský chocholatý pes. Štěňata nemáme často a rodičovské páry pečlivě vybíráme. Pokud máme štěňátka tak u nás vyrůstají v domácnosti a jsou maximálně socializovaná, zvyklá na běžný rodinný ruch, zvuky a lidský kontakt. Máme štěňátka narozená 23.7.2020 a jsou všechna zamluvená.

Kontakt: Milena Kotasová, Štípa - Zlín
Telefon:+420 604 686 849
E-mail: milfra.zlin@seznam.cz
Jak to vlastně všechno začalo.....

Poprvé jsem spatřila nahatého číňánka, když jsem si náhodou prohlížela před 16 ti lety inzeráty. Vypadal na fotce opravdu jako malý koníček, na první pohled mě zaujal a padl mě do srdíčka. Pak jsem se na ně začala chodit dívat na výstavy, tam jsem je uviděla poprvé na živo a to na KV Zlín, nemohla jsem z nich spustit oči, bylo to něco nádherného.
A tak jsem začala na pejska šetřit a doufala že se snad někdy splní můj sen. Manžel mi povolil pořídit si pejska k mým padesátým narozeninám a to dokonce s půlročním předstihem.
O plemeni jsem toho moc nevěděla a neznala chovatelské stanice neměla jsem ještě PC abych mohla hledat na internetu a tak jsem šla po prvním štěněti které jsem našla. Dala jsem se na jedné výstavě do řeči s jednou chovatelkou a zjistila že právě čekají štěňátka. A tak se dostal ke mě můj první číňánek Adonisek. Sice jsem chtěla fenečku ale Adík vypadal že na výstavy na které jsem chtěla chodit bude vhodnější, ale nebylo to pravé ořechové a konkurence už v té době byla veliká a kvalitní. .
Manžel když viděl že mě to moc mrzí tak mě povolil si pořídit dalšího číňánka, nahatou holčičku tenkrát nešlo sehnat, tak se jelo pro labutěnku do známé CHS Modrý květ....a tak se ke mě dostala Nikitka. Splnila mé výstavní přání a stala se zakladatelkou naší CHS.
A když se Nikitce v jejím prvním vrhu "A" narodila jediná holá holčička,tak bylo rozhodnuto a já se konečně dočkala vytoužené nahaté holčičky. Aniffe neboli Andulka, bez této holčičky už si nedovedu život představit, je to splněné přání, velký sen a moje láska.
Burbbonek zůstal doma,protože zájemce si to na poslední chvilku rozmyslel ,tak jsem se rozhodla že kloučka už prostě neprodám nikomu, navíc je to miláček mého manžela.

Název naší chovatelské stanice tvoří jména Milena a František - takže Milfra a Moravia, aby každý věděl že číňánci jsou nejen od Mileny a Františka, ale i z Moravy.
11004897_1073235449360200_1812549416_n.jpg
Pes a člověk mohou vytvořit tak silný vztah proto, že dokážou vzájemně pochopit své citové reakce. Pes má možná větší radost ze života než my, a tento pocit z něj vyzařuje natolik silně, že se z něj těšíme i my lidé.
(Jeffrey Masson - americký akademik, psychoanalytik a spisovatel)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one